Ohňostroje

OSTATNÍ STŘÍLEJÍ - MY ČARUJEME
Česky  *  English

Okno do historie

Tento mimořádný projekt dává ohněstrojnému umění zcela novou dimenzi. Kombinuje totiž nejen pyrotechnické efekty a hudbu jako je tomu v případě komponovaných ohňostrojů, ale přidává ještě mluvené slovo a živé postavy.

Jednou z těchto živých postav je tajemný průvodce celým představením, který uvádí jednotlivé kapitoly z dějin lidstva.

První kapitolou je zrození světa znázorněné hořícími postavami prvních lidí. Následuje doba pohanů symbolizovaná mohutnými ohni zapalovanými k uctění pohanských božstev v čele s Bohem Slunce, doba, která vyústí v příchod křesťanství.

Tajemný průvodce nás vede dějinami do dalšího významného období – do středověku. Do doby, kdy světu vládlo nejen násilí, ale také romantika a láska. Video

Postupně procházíme dobou významných zámořských objevů a technickou revolucí. Zavítáme i do dějin kultury – pozdraví nás Charlie Chaplin a tanečnice z pařížské vykřičené čtvrti.

Všeobecné veselí ve světě však přerušuje katastrofa. Nejkrvavějším konfliktem v dějinách lidstva byla bezesporu druhá světová válka, a právě do ní nás zavede další kapitola naší cesty historií. Zvukové efekty doprovázené skutečnými výbuchy a dalšími efekty vytvoří atmosféru hrůzy tak dokonalou, že nikoho nepřekvapí, když se na scéně objeví samotná Smrt.

Celé představení však vrcholí optimistickým Aleluja a mohutným ohněstrojným finále symbolizujícím naději, že se podobné katastrofy v dějinách lidstva již nebudou opakovat.

Kontakty:

Pyro & Art, s.r.o.
Čelakovského 33
779 00 Olomouc - Černovír

+420 777 656 248

+420 585 412 061 (tel./fax)

       Copyright © Pyro&Art s.r.o., IZON s.r.o., 2003 - 2023